Den s Gymnáziem – Přednášky

prednasky

Přednášky/besedy: (10:00 – 13:00, uč. č. 9)

10:00 Olga Bohuslavová: Antarktida známá i neznámá

(*1981) absolvovala Gymnázium v Zastávce v roce 1999, třídní učitel Mgr. Libor Hejda. Vystudovala učitelství biologie, geologie a geografie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a tamtéž pokračovala v doktorském studiu fyzické geografie se zaměřením polární ekologii. V roce 2007, 2008 a 2012 se zúčastnila antarktických expedicí, kde spolu s dalšími vědci žila na české polární stanici Johanna Gregora Mendela a s geology, klimatology, biology a geografy zkoumala část ostrova Jamese Rosse. Dlouhodobě pracovala na Masarykově univerzitě, ve volném čase ráda cestuje po světě, sportuje (volejbal, kolečkové brusle, kolo), věnuje se popularizaci vědy, navštěvuje koncerty a další kulturní akce.

11:00 Martin Hedeja: Čína a Japonsko – kultury východu – lidé, zvyky, stavby, příroda, gastronomie.

Mgr. Martin Hedeja absolvoval Gymnázium v Zastávce v roce 1990, třídní uč. Jindřich Šmíd. Dále vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obory chemie a zeměpis. Pracoval v kartografickém nakladatelství, poté byl ředitelem kanceláře úřadu Státní zemědělské a potravinářské inspekce a od roku 2006 učí chemii a zeměpis na Moravském gymnáziu v Brně. Od roku 1997 žije v Brně, ale pochází z Náměště nad Oslavou. Ve volném čase velmi rád cestuje (navštívil cca 40 zemí světa), čte geografické časopisy a publikace, hraje volejbal a sleduje vědomostní soutěže a další vybrané pořady v televizi. Je milovníkem dobrého jídla a vína, rád navštěvuje přírodní a kulturní památky v ČR.

12:00 Veronika Tomanová: Flirtování se světem: Jak procestovat 30 zemí sólo

Veronika Tomanová: Blogerka, novinářka, neposedná holka, co se toulá světem sama. V roce 2012 se vydala studovat magisterský program na Taiwan, od té doby se nakazila nevyléčitelnou závislostí na jihovýchodní Asii. Tři roky publikuje populární blog Veronika’s adventure, cestuje, píše a inspiruje ostatní, aby cestování taky podlehli. Pozor: je to návykové!:) https://www.veronikasadventure.com/
Na Gymnáziu TGM v Zastávce maturovala v roce 2008, tř. uč. E. Kokešová